FARNOSTZLEBYNEWS.CZ

WEBMASTER: Mgr. Josef Pikhart

 

 

POTĚHY KOSTEL SV. GOTHARDA

Oprava varhan:

DARY ZASÍLEJTE NA č. účtu  Spolku pro kostel sv. Gotharda 31-1856970287/0100

REALIZACE OPRAVY: 2. pololetí 2024

Doporučení realizace a odborný dohled:

Václav Uhlíř - diecézní organolog.

DĚKUJEME ZA DARY.

 

Cenová nabídka opravy

 

ZATÍM VYBRÁNO:

 

 

 Vatikán vyslal papežský projev do vesmíru.

Vatikán v pondělí 27.3.2023 představil projekt vyslání miniaturizované digitální knihy do vesmíru obsahující poselství naděje, které papež František předal v roce 2020, uprostřed pandemie Covid-19.

 

Tuto „nanoknihu“ vynesla na oběžnou dráhu ve výšce 525 km raketa SpaceX Falcon 9, která odstartovala 12. června 2023  z letecké základny Vandenberg v Kalifornii.

 

Mikrorytá elektronická část o velikosti sotva 2 mm byla nasazena na obdélníkový satelit o velikosti asi třicet cm ("CubeSat") vybavený solárními panely a navržený studenty Polytechnické školy v Turíně (Itálie).

 

Obsahuje projev papeže Františka 27. března 2020 uprostřed pandemie. Toho dne, sama na opuštěném a deštěm smetaném Svatopetrském náměstí, vyzvala hlava katolické církve „vyděšený a ztracený“ svět, aby přehodnotil své priority.

 

Pokřtěný „Spei Satelles“ („satelit naděje“, v latině) projekt – jehož rozpočet nebyl specifikován – společně provádějí Vatikán, Italská kosmická agentura a různé italské instituty.

 

Cílem této spolupráce je poslat tento diskurz „za pozemské hranice, abychom z vesmíru dosáhli co největšího počtu žen a mužů na naší planetě v obtížích“, vysvětlil prezident Kosmické agentury Ital Giorgio Saccoccia.

Podle https://cs.infochretienne.com.

 

Video s českým komentářem ze startu rakety Falcon 9 mise Transporter 8 na Youtube kanál Kosmonautix.cz

 

 

  MILEVSKÝ RELIKVIÁŘ

POTVRZENO STÁŘÍ. 

Videa a další informace na záložce „ZAJÍMAVOSTI“.