FARNOSTZLEBYNEWS.CZ

Oprava varhan:

DARY ZASÍLEJTE NA č. účtu  Spolku pro kostel sv. Gotharda 31-1856970287/0100

REALIZACE OPRAVY: 2. pololetí 2024

Doporučení realizace a odborný dohled:

Václav Uhlíř - diecézní organolog.

DĚKUJEME ZA DARY.

Cenová nabídka opravy

ZATÍM VYBRÁNO:

62 000,- Kč

Vatikán vyslal papežský projev do vesmíru.

Vatikán v pondělí 27.3.2023 představil projekt vyslání miniaturizované digitální knihy do vesmíru obsahující poselství naděje, které papež František předal v roce 2020, uprostřed pandemie Covid-19.

Tuto „nanoknihu“ vynesla na oběžnou dráhu ve výšce 525 km raketa SpaceX Falcon 9, která odstartovala 12. června 2023  z letecké základny Vandenberg v Kalifornii.

Mikrorytá elektronická část o velikosti sotva 2 mm byla nasazena na obdélníkový satelit o velikosti asi třicet cm ("CubeSat") vybavený solárními panely a navržený studenty Polytechnické školy v Turíně (Itálie).

Obsahuje projev papeže Františka 27. března 2020 uprostřed pandemie. Toho dne, sama na opuštěném a deštěm smetaném Svatopetrském náměstí, vyzvala hlava katolické církve „vyděšený a ztracený“ svět, aby přehodnotil své priority.

Pokřtěný „Spei Satelles“ („satelit naděje“, v latině) projekt – jehož rozpočet nebyl specifikován – společně provádějí Vatikán, Italská kosmická agentura a různé italské instituty.

Cílem této spolupráce je poslat tento diskurz „za pozemské hranice, abychom z vesmíru dosáhli co největšího počtu žen a mužů na naší planetě v obtížích“, vysvětlil prezident Kosmické agentury Ital Giorgio Saccoccia.

Podle https://cs.infochretienne.com.

Video s českým komentářem ze startu rakety Falcon 9 mise Transporter 8 na Youtube kanál Kosmonautix.cz

MILEVSKÝ RELIKVIÁŘ

POTVRZENO STÁŘÍ.

Videa a další informace na záložce „ZAJÍMAVOSTI“.